Kontakt

poczta@kancelariabaraniak.pl

Tel. +48 690 519 875

 

LinkedIn

 

Twitter

 

Kontakt

poczta@kancelariabaraniak.pl

Tel. +48 690 519 875

 

LinkedIn

 

Twitter

 

twitter Adwokat Jarosław Baraniak
twitter
linkedin Adwokat Jarosław Baraniak
linkedin
Specjalizacje Jarosława Baraniaka
Jarosław Baraniak

Radca Prawny Jarosław Baraniak

Radca Prawny Jarosław Baraniak ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji w Łodzi. W 2013 roku zdobył dyplom studiów uzupełniających na Uniwersytecie Łódzkim, z zakresu prawnej obsługi przedsiębiorców. W 2019 roku ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi i w tym samym roku złożył z wynikiem pozytywnym egzamin adwokacki.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2011 roku, wykonując pracę m.in. w kancelariach prawnych zajmując się przede wszystkim obsługą przedsiębiorców, jak również jako in-house lawyer w największych łódzkich spółkach korporacyjnych, m.in. w jednym z największych polskich banków. Zdobyta praktyka pozwala mu dobrze poznać potrzeby klientów korporacyjnych i wypracować szczególnie cenione przez nich biznesowe podejście do rozwiązywania problemów. Posiada doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych i administracyjnych, wynikające z reprezentowania przedsiębiorców działających w różnych sektorach gospodarki.

 

Jednym z głównych obszarów praktyki zawodowej radcy prawnego Jarosława Baraniaka to spory z bankami, w szczególności dotyczące spraw kredytów frankowych. Świadczy usługi doradztwa prawnego w zakresie ochrony praw konsumenta i prawa konkurencji. Posiada również bogate doświadczenie w obsłudze prawnej z zakresu prawa pracy. Ze względu na fakt, iż brał udział przy kontrolach PIP, ZUS i innych, ma odpowiednią wiedzę jak postępować, aby uchronić pracodawców, przed zarzutem naruszenia przepisów prawa pracy. Reprezentuje klientów przed sądami pracy. Bierze również czynny udział w sprawach dotyczących Ubezpieczeń Społecznych. 

 

Specjalizacja kancelarii pozostaje w związku z doświadczeniem radcy prawnego Jarosława Baraniaka, który posiada wieloletnią praktykę w świadczeniu pomocy prawnej dla osób fizycznych, przedsiębiorców, zwłaszcza spółek prawa handlowego.

 

Radca Prawny Jarosław Baraniak angażuje się również w sprawy pro bono, m.in. wziął udział w akcji #RatujBiznes, mającej na celu informowanie przedsiębiorców o przysługujących im możliwościach w zakresie zwrócenia się o pomoc, wsparcie, ulgę lub zwolnienie w sytuacji różnorakich należności publicznoprawnych, w związku z pandemią koronawirusa.

Radca Prawny Jarosław Baraniak
Logo Adwokat Jarosław Baraniak
https://www.facebook.com/kancelariajb/
Adwokat Jarosław Baraniak
https://www.facebook.com/kancelariajb/

Specjalizacje:

 

  • Bankowość i finanse

  • Spory z bankami

  • Konkurencja i konsumenci

  • Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

  • Prawo nowych technologii oraz IT

  • Prawo autorskie i własność intelektualna

Łódź, Tel. 690 519 875 e-mail: poczta@kancelariabaraniak.pl

Adwokat Jarosław Baraniak

Tel. 690 519 875 e-mail: poczta@kancelariabaraniak.pl