Jestem absolwentem studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji w Łodzi. W 2013 roku zdobyłem dyplom studiów uzupełniających na Uniwersytecie Łódzkim, z zakresu prawnej obsługi przedsiębiorców. W 2019 roku ukończyłem aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi i w tym samym roku złożyłem z wynikiem pozytywnym egzamin adwokacki. W celu odpowiedniejszego realizowania interesów klientów, w 2020 roku zostałem wpisany na listę radców prawnych i od tej pory świadczę usługi prawne jako radca prawny. 

 

Doświadczenie zawodowe zdobywam od 2011 roku, wykonując pracę m.in. w kancelariach prawnych zajmując się przede wszystkim obsługą przedsiębiorców, jak również jako in-house lawyer w największych łódzkich spółkach korporacyjnych, m.in. w jednym z największych polskich banków. Zdobyta praktyka pozwala mi dobrze poznać potrzeby klientów korporacyjnych i wypracować szczególnie cenione przez nich biznesowe podejście do rozwiązywania problemów. Posiadam doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych i administracyjnych, wynikające z reprezentowania przedsiębiorców działających w różnych sektorach gospodarki.

 

 

Jednym z głównych obszarów mojej praktyki zawodowej są spory z instytucjami finansowymi i bankami, w szczególności dotyczące spraw kredytów frankowych. Świadczę również usługi doradztwa prawnego w zakresie ochrony praw konsumenta i prawa konkurencji. Posiadam również bogate doświadczenie w obsłudze prawnej z zakresu prawa pracy. Ze względu na fakt, iż brałem udział przy kontrolach PIP, ZUS i innych, mam odpowiednią wiedzę jak postępować, aby uchronić pracodawców, przed zarzutem naruszenia przepisów prawa pracy. Wielokrotnie reprezentowałem klientów przed sądami pracy w sprawach pracowniczych. Biorę również czynny udział w sprawach dotyczących Ubezpieczeń Społecznych. 

 

Specjalizacja kancelarii pozostaje w związku z moim doświadczeniem. Posiadam wieloletnią praktykę w świadczeniu pomocy prawnej dla osób fizycznych, przedsiębiorców, zwłaszcza spółek prawa handlowego. Obecnie usługi prawne świadczę w indywidualnej kancelarii zlokalizowanej w centrum Łodzi. Elementem wyróżniającym moją kancelarię od innych, jest fakt, iż sam prowadzę każdą sprawę od początku do końca, utrzymując na bieżąco kontakt z klientem. 

 

 
Często angażuję się również w sprawy pro bono, m.in. wykonując zawód adwokata, wziąłem udział w akcji #RatujBiznes, mającej na celu informowanie przedsiębiorców o przysługujących im możliwościach w zakresie zwrócenia się o pomoc, wsparcie, ulgę lub zwolnienie w sytuacji różnorakich należności publicznoprawnych, w związku z pandemią koronawirusa. 
 

Kancelaria Radcy Prawnego Jarosława Baraniaka w celu zapewnienia kompleksowej obsługi prawnej swoim klientom pozostaje w stałej współpracy w zakresie świadczonej pomocy prawnej z Kancelarią Adwokacką Głogowski&Majewski w Łodzi.

 

Specjalizacje:

 

  • Bankowość i finanse

  • Spory z instytucjami finansowymi i bankami

  • Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych

  • Konkurencja i konsumenci

  • Prawo nowych technologii oraz IT

Kontakt

poczta@kancelariabaraniak.pl

Tel. +48 690 519 875

 

LinkedIn

 

Twitter

 

Kontakt

poczta@kancelariabaraniak.pl

Tel. +48 690 519 875

 

LinkedIn

 

Twitter

 

twitter Adwokat Jarosław Baraniak
twitter
linkedin Adwokat Jarosław Baraniak
linkedin
Specjalizacje Jarosława Baraniaka
Jarosław Baraniak

Radca Prawny Jarosław Baraniak

Radca Prawny Jarosław Baraniak
Logo Adwokat Jarosław Baraniak
Kancelaria Radcy Prawnego Łódź
Adwokat Jarosław Baraniak
https://www.facebook.com/kancelariajb/

Łódź, Tel. 690 519 875 e-mail: poczta@kancelariabaraniak.pl

Adwokat Jarosław Baraniak

Tel. 690 519 875 e-mail: poczta@kancelariabaraniak.pl